Nasza Strefa | Monika Jackowska
1194
single,single-portfolio_page,postid-1194,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-7.6.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.6.2,vc_responsive

Monika Jackowska

psycholog, socjoterapeuta, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny

Prowadzi terapię indywidualną dzieci i młodzieży od 7 roku życia do dorosłości, socjoterapię (zajęcia grupowe) oraz konsultacje z rodzicami na temat problemów wychowawczych (od wczesnych lat życia dziecka). Pomaga młodym ludziom z różnymi trudnościami emocjonalnymi, społecznymi i motywacyjnymi – obniżeniem nastroju, myślami depresyjnymi, lękowymi, natręctwami, niską samooceną, problemami z zachowaniem, problemami w relacjach z dorosłymi, rówieśnikami, z impulsywnością i zachowaniami agresywnymi, trudnościami z dostosowaniem się do nowego miejsca i różnych zmian w życiu (np. rozwód rodziców, śmierć bliskiej osoby, przeprowadzka), odmową chodzenia do szkoły, doświadczeniem traumy (m.in. krzywda ze strony innej osoby, wypadek), z ADHD, Zespołem Aspergera, tikami, zaburzeniami odżywiania.

Oferuje pomoc psychoterapeutyczną w nurcie poznawczo-behawioralnym, który kładzie szczególny nacisk na lepsze zrozumienie siebie, związku swoich myśli i przekonań z emocjami oraz dysfunkcyjnym zachowaniem. Pomaga młodym ludziom zmienić dotychczasowy sposób myślenia, nieefektywne sposoby postępowania, uczę radzić sobie z nieprzyjemnymi uczuciami: lękiem, złością, smutkiem, trenuję różne umiejętności społeczne, które pozwalają lepiej funkcjonować w codziennym życiu, odnosić sukcesy i skuteczniej komunikować się z ludźmi.

Wspiera także rodziców w radzeniu sobie z ogromnym wyzwaniem jakim jest wychowywanie małego dziecka, a potem nastolatka. Zaprasza osoby, które: borykają się z problemami wychowawczymi w pierwszych latach życia dziecka (lęki separacyjne, trening czystości, problemy z jedzeniem, wybuchy złości); które zauważyły, że z ich synem/córką dzieje się coś niedobrego, potrzebują wsparcia i wskazówek w radzeniu sobie z różnymi trudnymi zachowaniami ich dzieci albo po prostu chcą poprawić wzajemne relacje.

Dla dzieci i młodzieży, mającej problemy z funkcjonowaniem w grupie proponuje socjoterapię – zajęcia grupowe, na których młodzi ludzie, podczas wspólnej zabawy i realizacji różnych zadań, dowiedzą się, jak są odbierani przez innych, poznają swoje zalety i mocne strony, skorygują sądy na temat samego siebie, świata i innych ludzi.

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii dla dzieci niedostosowanych społecznie m.in. z zaburzeniami zachowania, Warsztacie Terapii Zajęciowej dla osób dorosłych z zaburzeniami psychicznymi oraz w świetlicy środowiskowej, gdzie wspierałam dzieci w wieku szkolnym. Obecnie prowadzi psychoterapię dzieci i młodzieży w dwóch centrach terapii w Warszawie. Jest absolwentką psychologii Uniwersytetu Łódzkiego, socjoterapii na Uniwersytecie Warszawskim. Podczas swojej 7-letniej praktyki zawodowej uczestniczyła w wielu kursach i szkoleniach, które umożliwiły mi efektywniejsze pomaganie moim młodym klientom oraz ich rodzicom. Obecnie doskonalę swoje umiejętności w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Centrum CBT w Warszawie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB).